Hos oss er det plass til ca. 40 barn fordelt på tre avdelinger. Vi har en stabil og erfaren personalgruppe med høy kompetanse på relasjoner og sosialt samspill, blant annet gjennom programmet ICDP (International Child Development Programme).
👉 Hva er ICDP? – ICDP Norge
Trygghet, mestring og glede i hverdagen
Vi legger stor vekt på at barna skal bli møtt av trygge og omsorgsfulle voksne som gir tilpasset støtte. Målet vårt er at hvert barn skal oppleve mestring, utvikle et godt selvbilde og få styrke til å møte hverdagens små og store utfordringer.
Nærhet til natur og gode turmuligheter
Barnehagen ligger rett ved Sætreparken, som fungerer som en naturlig forlengelse av lekeplassen vår. Vi går ofte på tur – enten til lavvoen vår på Sætrefjellet, til en av de mange nærliggende fjelltoppene, eller til lokale lekeplasser.
Språkutvikling i fokus
Språkarbeid er en viktig del av hverdagen vår. Vi har opparbeidet oss solid kompetanse gjennom mange års fokus på språk.
- Vi har et lite bibliotek med bøker på ulike morsmål som familier kan låne med hjem.
- Annenhver uke besøker vi biblioteket med en liten gruppe barn.
Et rikt førskoletilbud
Våre førskolebarn får ekstra utfordringer og opplevelser:
- Lengre turer i nærområdet
- Gym på Ytre Arna skole annenhver uke
- Svømmeopplæring i skolens høst- og vinterferie
Vil du vite mer?
Ta gjerne kontakt med oss for en hyggelig prat eller for å avtale et besøk. Vi gleder oss til å bli kjent med deg og barnet ditt!