Protokoll
KONDOLANSEPROTOKOLL: Du kan signere kondolanseprotokoll i Bergen Rådhus og ved flere andre lokasjoner i Bergen.
Bilde: Andrew M.S. Buller

Kondolanseprotokollene samles inn etter gravferden

Det er lagt ut kondolanseprotokoller for signering i forbindelse med Kong Harald Vs bortgang. Etter gravferden sendes de til Slottet.

Byrådsleder Christine Meyer og ordfører Marit Warncke
SIGNERTE PROTOKOLL: Byrådsleder Christine Meyer og ordfører Marit Warncke var de første som signerte kondolanseprotokollen i Bergen Rådhus.
Bilde: Andrew M.S Buller

For de som ønsker å gi en siste hilsen ved å signere kondolanseprotokoll i forbindelse med Kong Harald Vs bortgang, er det mulig å gjøre dette i Bergen Rådhus og ved flere andre lokasjoner.  

Etter gravferden

Onsdag 9. september er siste dag det er mulig å signere Bergen kommunes kondolanseprotokoller etter Kong Harald Vs bortgang.

Etter gravferden blir protokollene samlet inn og sendt til statsforvalteren, som overleverer dem til Slottet sammen med kondolanseprotokoller fra kommuner over hele landet. Protokollene blir tatt vare på som viktig dokumentasjon for ettertiden.

Også kort, tegninger og andre hilsener som er lagt ned ved minnestedene i Bergen, blir samlet inn og bevart av Bergen byarkiv som en del av vår felles historie. Les mer: Slik tar vi vare på hilsenene

Åpningstider Bergen Rådhus

  • Fredag 4. september klokken 10.00-18.00
  • Lørdag 5. september klokken 12.00-16.00
  • Mandag 7. til og med onsdag 9. september klokken 09.00 - 15.00 

Åpningstider Åsane kulturhus, Åsane senter 52

  • Fredag 4. september klokken 10.00-16.30
  • Lørdag 5. september klokken 10.00-16.00
  • Mandag 7. til og med onsdag 9. september klokken 10.00-19.00

Åpningstider Loddefjord bibliotek, Iskanten, Lyderhornsveien 353

  • Fredag 4. september klokken 10.00-16.30
  • Lørdag 5. september klokken 10.00-16.00
  • Mandag 7. til og med onsdag 9. september klokken 10.00-19.00

Åpningstider Fana kulturhus

  • Fredag 4. september klokken 10.00-16.30
  • Lørdag 5. september klokken 10.00-16.00
  • Mandag 7. til og med onsdag 9. september klokken 10.00-19.00

Digital kondolanseprotokoll

Alle som ønsker å sende en digital hilsen i anledning Kong Haralds bortgang, kan gjøre det via denne elektroniske kondolanseprotokollen hos Det Norske Kongehus (ekstern lenke). Protokollen vil være åpen fram til etter gravferden.

Kirken åpner dørene 

Også flere kirker i Bergen holder åpent med kondolanseprotokoll. Les mer på Den norske kirke sin nettside

Blomsterhilsen 

Innbyggere som ønsker å gi en blomsterhilsen, oppfordres til å gjøre det ved Den Blå Steinen på Olav den Vs plass.