Velkommen til SFO før skolestart!

Vi håper dere har hatt en flott sommerferie og at både store og små er klare for en ny høst med skole og SFO i august. Her kommer litt info om oppstart:)

Vi ønsker spesielt våre nye førsteklassinger velkommen, og håper at de første ukene før skolen begynner, skal bli en flott mulighet til å bli bedre kjent med skolen og medelever.

De første ukene før skolen begynner, vil det være langdager med ulike aktiviteter i nærområdet. Vi har stor fokus på å skape trygghet de første ukene, og vil derfor tilpasse dagene etter forholdene.

Praktisk informasjon:

  • Hver dag skal barna registreres inn på SFO. Dette er svært viktig for at vi skal være helt sikre på at vi har oversikt på hvem som er hos oss, til enhver tid. Dette gjelder også når barna skal gå hjem for dagen. Barna må senest være levert kl. 09.30. Dette er fordi vi skal kunne komme i gang med dagens aktiviteter.
  • På SFO har vi to faste måltider; kl. 09.30 og ca. 13.00. Barna må ha med matpakke til et av disse måltidene (SFO serverer lunsj hver dag).
  • Været i byen vår er som vi alle vet, svært skiftende. Det er derfor viktig at barna har med seg regntøy og egnet fottøy hver dag, i tilfelle vi får bruk for det. Ta også med byttetøy.
  • Det er fint om barna har med seg en liten tursekk og drikkeflaske til turer og lignende.
  • Åpningstidene for Kaland SFO er:  07.15-16.45.

Aktiviteter:

Som nevnt innledningsvis vil det bli mye frilek de første ukene, med fokus på tilvenning. Men det blir også mange kjekke aktiviteter i regi av personalet. I løpet av en uke vil vi være innom aktiviteter som:

  • Idrettsaktiviteter på idrettsanlegget (ballspill, sansemotorisk lek osv.)
  • Friluftsaktiviteter i nærområdet
  • Inneaktiviteter med lek, spill osv.

Vi håper vi skal få noen flotte uker før skolen setter i gang for fullt! Dersom det er noen spørsmål , er det bare å ta kontakt på tlf: 945 30 150 eller henrik.gausemel@bergen.kommune.no. Til daglige henvendelser er Vigilo kommunikasjonskanal.